Xiaomi Pad 7 Pro özellikleri sızdı, Snapdragon 8 Gen 3 ile OLED tablet geliyor

Xiaomi’nin Pad 6 Pro‘nun halefi olacak yeni bir tablet üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Xiaomi Pad 7 Pro olarak adlandırılması beklenen bu yeni nesil modelle ilgili sızıntılar, cihazın ana özelliklerini ve bir başka OLED tabletin detaylarını ortaya koydu. İşte şimdiye kadar bildiklerimiz.

Xiaomi’nin yeni Pad 7 Pro modeli, tanınmış duyumcu Digital Chat Station tarafından Weibo üzerinden paylaşılan bilgilerle gündeme geldi. Bu bilgilere göre, Xiaomi Pad 7 Pro, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile donatılacak. Duyumcu, cihazın 10 inçlik IPS LCD panel yerine daha büyük bir ekrana sahip olacağını ve bu ekranın 144Hz yenileme hızını destekleyebileceğini belirtiyor. Bu bilgiler, daha önceki raporlarımızla da uyumlu.

Xiaomi Pad 7 Pro özellikleri sızdı, Snapdragon 8 Gen 3 ile OLED tablet geliyor

Pad 7 Pro‘nun ekranının daha ince çerçevelerle çevrili olacağı ve tabletin tasarımının geliştirilmiş olacağı iddia ediliyor. Temel modelin kamera modülünün, Xiaomi 14 serisinde bulunanlara benzer olacağı söyleniyor. Tablet, kutudan çıkar çıkmaz Android 14 işletim sistemine dayalı HyperOS özel arayüzü ile çalışabilir. Daha önceki raporlarımıza göre Pad 7 Pro, 10.000mAh kapasiteli büyük bir batarya paketi ile güçlendirilebilir ve bu batarya 120W hızlı şarjı destekleyebilir.

Bunun yanı sıra, Xiaomi’nin sadece Pad 7 Pro üzerinde çalışmadığı, ayrıca yeni Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatılmış bir OLED tablet modeli üzerinde de çalıştığı görülüyor. Bu model, 2024’ün 3. çeyreğinde piyasaya sürülebilecek Xiaomi Pad 7 Max olabilir. Digital Chat Station, Pro modelinin Dolby Atmos destekli dört hoparlör kurulumuna da sahip olacağını iddia ediyor. Şu anda elimizdeki bilgiler bunlar, daha fazla güncelleme için takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir