Palword oyuncu sayısı neden azalıyor?

Geliştirici, oyuncu sayısındaki dalgalanmaların oyun dünyasında sıkça karşılaşılan bir durum olduğunu ve bunun yaratıcılık ile yenilikçi fikirlere odaklanmanın daha önemli olduğunu vurguluyor.

Palworld’un geliştiricisi, oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana oynayan kişi sayısındaki azalmayla ilgili tartışmalar hakkında yorum yaptı ve bu tartışmayı “tembel bir yaklaşım” olarak nitelendirdi. Twitter üzerinden yapılan açıklamada, Palworld’un Batı’daki geliştirme ekibinin sesi haline gelen Pocketpair topluluk yöneticisi Bucky, oyunun erken erişim şeklinde PC ve Xbox Series X ile S için satışa çıkışının ilk ayını yansıttı. Bucky, 2023 Mayıs’ında Palworld’un 50.000 oyuncu sayısını aşabileceğine inandığını belirtti ancak bu sayının üzerine çıkılmasını beklemiyordu ve kesinlikle milyonlara ulaşacağını tahmin etmiyordu.

Yıllar süren bir çalışmanın ardından bu noktaya gelindiğini ve Palworld’un asıl hikayesinin yeni başladığını ifade eden Bucky, herkesin sorunları çözmek ve yeni içerikler ile Pals hazırlamak için sıkı çalıştığını belirtti. Bazı oyuncuların son üç hafta içinde oyunu deneyip bir kenara koyduğunu kabul eden Bucky, bunun sorun olmadığını söyledi. Palworld’un Steam’de 12 milyon satış yaparak ve aynı anda 2.101.867 oyuncu sayısına ulaşarak dikkat çekici bir başlangıç yaptığını, Xbox’ta ise Game Pass üzerindeki en büyük üçüncü parti lansmanı olarak 7 milyon oyuncuya ulaştığını belirtti. Oyuncu sayısının zirveden sonra düşüş gösterse de Palworld’un Steam’de en çok oynanan üçüncü oyun olduğunu ve popülerliğini koruduğunu vurguladı.

Palword oyuncu sayısı neden azalıyor?

Bazılarının Palworld’un sonunun geldiğini ilan etmesine rağmen, Pocketpair bu algıyı değiştirmeye kararlı görünüyor. Bucky, “Palworld X% oyuncu kaybetti” şeklindeki tartışmanın tembel bir yaklaşım olduğunu, ancak oyuncuların başlıkların ötesine geçebilenler için oyunlardan ara vermenin normal olduğunu hatırlatmanın iyi bir zaman olduğunu söyledi. Palworld’un, diğer birçok oyun gibi, haftalık olarak büyük miktarda yeni içerik sunma pozisyonunda olmadığını, yeni içeriklerin geleceğini ve harika olacağını ancak bunların biraz zaman alacağını belirtti.

Gelecek güncellemelerde PvP karşılaşmaların, güçlü patronların ve yeni adaların ekleneceğini söyleyen Pocketpair, öncelikle kritik sorunlara odaklandığını belirtti. Steam ve Xbox arasında çapraz oynanışın yanı sıra inşa sisteminde iyileştirmeler üzerinde çalışıldığı ifade edildi. Palworld’un başarısı, hem Pocketpair’ı hem de video oyunu endüstrisini şaşırttı, bu nedenle geliştirici personel eksikliğini gidermek için bir işe alım çağrısında bulundu. Palworld, en büyük oyun lansmanlarından biri olmasının yanı sıra en tartışmalı olanlardan biri de oldu. Pocketpair, Pokémon “taklit” iddiaları arasında personelinin ölüm tehditleri aldığını ve bunları reddettiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir