Friends yıldızı rol arkadaşını unutmadı… Matthew Perry’i andı

Tüm dünyada fenomen haline gelen Friends’te Chandler Bing karakterini canlandıran Matthew Perry geçtiğimiz ekim ayında hayatını kaybederek sevenlerini yasa boğdu. Perry’nin hayatını kaybetmesi üzerine rol arkadaşları adeta yıkıldı.

Friends dizisine bir süre konuk olan ve Monica’nın sevgilisi Richard’ı canlandıran ünlü oyuncu Tom Selleck de Matthew Perry’i anmayı ihmal etmedi.

79 yaşındaki oyuncu, USA Today’e yeni bir röportajda dizide Chandler ve Joey karakterlerinin Richard’ın karizmasını beğendiklerini ve ona özenmeye başladıklarını hatırlatarak şunları anlattı: “Richard’ın onlar gibi olmaya çalıştığı ve onların da benden hoşlandığı bir rol değiştirme olayı vardı. Daha sonraki bir sahnede, üçü langırt oynarken Richard, Chandler’ı anlamlı bir şekilde taklit ederek şöyle diyor. Bu atış daha güzel olabilir mi?”

Selleck, Perry’nin alaycılığını tutturmakta zorlandığını hatırlatarak, “Matthew’da benim farkında olmadığım bir konuşma düzeni vardı.”

Kendisi için repliği okuyan Perry’nin yeteneğine hayranlığını dile getiren Selleck sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Ama tüm gösteri boyunca yanına gidip ‘Tekrar söyleyebilir misin?’ diye sormaya devam ettim ve o da repliği yaptı. Bu onun imzasıydı.”

Ayrıca setteki ortamdan bahseden oyuncu, “Bana karşı daha iyi olamazlardı. Her gün Matthew’u görüyor ve ona ‘Baban nasıl?’ diye soruyordum. O da her zaman gülümsüyordu. Babasıyla genç ve mücadeleci bir oyuncuyken tanışmıştım. Çıktığım hemen hemen her reklam veya pilotta John vardı. Gerçekten iyi arkadaş olduk” diye anlatıyor.

Perry’nin ham yeteneğini hatırlatan Selleck şunları ekledi: “Matthew gitti, dolayısıyla bunu söylemek kolay ama doğru. Bence çok yetenekli bir grup insan arasında en yeteneklisiydi.”.

Los Angeles Adli Tıp Kurumu’na göre Perry’nin ani ölümünün nedeninin “ketaminin akut etkileri” olduğu ortaya çıktı. Ölümü kaza olarak değerlendirildi.

Vefatının ardından Friends kadrosunun çekirdek üyeleri Courtney Cox, Matt LeBlanc, Jennifer Aniston, Lisa Kudrow ve David Schwimmer ortak bir açıklama yaptılar ve cenaze törenine katıldılar. Ardından da ayrı ayrı paylaşımlarla arkadaşlarını anmayı ihmal etmediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir