Erdoğan Deprem Konutları Kura ve Teslim Töreni’nde konuştu: Bölgeyi ayağa kaldırıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa Deprem Konutları Kura ve Teslim Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

“Hiçbir ayrım yapmadan deprem bölgesini yeniden ayağa kaldırmaya çalıştık.” diyen Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

“Şimdi butonlara basarak ekranda şu anda bütün kardeşlerimizin isimleri çıkacak ve isimlerine göre de onlar evlerine sahip olacaklar. Orada isimler akarken ben de konuşmama başlamış olayım. Sevgili Şanlıurfalılar sizleri en kalbi duygularımla hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Depremzedelerimizle dayanışmamızı güçlendiriyoruz. İnşası tamamlanan konutların kura çekimini yapıyoruz.

Dün biliyorsunuz 6 şubat depremlerinin sene-i devriyesiydi. Sayın Bahçeli ile birlikte Kahramanmaraş’taydık. Depremzede kardeşlerimizle dertleştik, konutların kurasını çekerek hak sahiplerine teslim ettik.

Zaman zaman ortaya çıkan sorunlar karşısında gereken tedbirleri alıyor, kördüğüm olmadan çözülmesini sağlıyoruz. Asrın felaketinin üzerinden asrın birlikteliğiyle geliyoruz. Deprem konutlarının hak sahibi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Şanlıurfa’da 4 bin konutumuzun yapımı hızla devam ediyor. Canla başla çalışmayı sürdüreceğiz.

Bir başka ülkenn başına gelse o ülkeyi yerle yeksan edecek nice hadise bizi yolumuzdan döndüremedi. Elbetye bedel ödedik, sarsıldık. Hiçbir badirenin hedeflerimizle aramıza girmesine izin vermedik.

Afet yönetiminde ülkemizi farklı seviyeye taşıdık. Yaraları sarma noktasında ortaya koyduğumuz gayretin bizatihi şahidi milletimizdir. Milletçe yüreğimizin yandığı afetlerde, birileri şov, siyasi istismar peşinde koşarken biz dertlere derman peşindeydik.

Can kaybı olarak 53 binden fazla insanımızı toprağa verdik. Rabbim hepsinin ruhlarını şad etsin diyorum.

İlimizde 578 konteynerin olduğu 2 konteyner kent faaliyet gösteriyor. Şanlıurfalı depremzedelerimizin ihtiyaçlarının karşılanması için bugüne kadar onu yapmaktan çekinmedik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir