Başkan Sandıkçı’dan Berat Kandili Mesajı


Başkan İbrahim Sandıkçı, “Berat Kandili, bizlere hayat muhasebesi yapma, küskünlükleri giderme ve hatalarımızdan uzaklaşma imkânı sunar”

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda Berat Kandili’nde bağışlanma kapılarının sonuna kadar açıldığına işaret eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Kandil geceleri, birlik ve beraberlik duygularımızın arttığı, manevi atmosferiyle gönüllerimizin aydınlandığı, daha fazla tefekkür etme imkânı bulduğumuz müstesna günlerdir. 

Bağışlanma kapılarının ardına kadar açıldığı Berat Kandili, bizlere hayat muhasebesi yapma, küskünlükleri giderme ve hatalarımızdan uzaklaşma imkânı sunar. 

Bizler mübarek Ramazan ayına bir adım daha yaklaştığımız Berat gecesini, ilâhî af ve mağfirete nail olmak adına fırsat olarak değerlendirmeli, tövbe ve istiğfar etmeliyiz. Dargınlık ve kırgınlıklarımızı bir kenara bırakmalı, kardeşlik, dayanışma ve paylaşma ruhumuzu daha da pekiştirmeliyiz.  

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandili’ni tebrik ediyor, bu müstesna gecenin aramızdaki gönül bağlarını güçlendirmesine ve hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir